All fields are required.

Close Appointment form

Hastalar için

Ulusal Obezite Veritabanı’na Hoşgeldiniz

Ulusal Obezite Veritabanı’nın amacı, tip 2 diyabet ve obezitenin tedavisi için ülkemizde halihazırda uygulanmakta olan cerrahi girişimlerin gerçekleştirildiği sağlık kuruluşlarını tanıtmak, bu kuruluşlarda gerçekleştilen cerrahi girişimler ile ilgili etkinlik ve güvenlilik verilerini şeffaf bir şekilde sizlerin bilgisine sunmak ve tedavi seçeneklerinizi değerlendirirken karar vermenizi kolaylaştıracak bir zemin yaratmaktır.

Bizler, kamuoyunun ve bilimsel camianın güncel ve bilimsel verilerle bilgilendirilmesini ve bu şekilde mücadele ettiğimiz hastalıklar ve tedavi yöntemleri hakkında farkındalık yaratmayı görev edindik. Ulusal Obezite Veritabanı’nın bu yönde çok önemli ve değerli bir adım olduğuna olan inancımız tamdır.

Ulusal Obezite Veritabanı projesi, Küresel Veritabanı projesiyle tam bir entegrasyon içinde olacaktır, bu veritabanına kaydedilen bilgiler IFSO (International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders)’nun Küresel Veritabanı içerisinde Türkiye verileri olarak yer alacaktır.

Türkiye’de tip 2 diyabet ve obezitenin tedavisine yönelik cerrahi girişimlerin uygulandığı sağlık kuruluşlarını öğrenmeniz, bu merkezlerde gerçekleştirilen cerrahi girişimlerle ilgili etkinlik ve güvenlilik verilerine ulaşabilmeniz için sizi Veritabanımızı incelemeye davet ediyoruz. Veritabanımız  ile ilgili öneri ve eleştirilerinizi “İletişim” bölümündeki formu doldurarak bizlere bildirebilirsiniz.

İlginiz ve değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.