All fields are required.

Close Appointment form

Ulusal Obezite Veritabanı

Ulusal Obezite Veritabanı’na Hoşgeldiniz!

Ulusal Obezite Veritabanı’nın amacı, tip 2 diyabet ve obezitenin tedavisi için ülkemizde halihazırda uygulanmakta olan cerrahi metodlar hakkında güvenilir veriler toplamak ve sunduğumuz hizmetlerin etkinlik ve güvenlilik verilerini birleştirerek daha fazla sayıda hastadan elde edilen bilgi birikimini bilimsel açıdan değerlendirmektir.

Bizler, kamuoyunun ve bilimsel camianın güncel ve bilimsel verilerle bilgilendirilmesini ve bu şekilde mücadele ettiğimiz hastalıklar ve tedavi yöntemleri hakkında farkındalık yaratmayı görev edindik. Bu büyük idealin hayata geçirilmesi ancak farklı kuruluşların ve siz değerli meslektaşlarımızın çabalarının biraraya getirilmesi ile mümkün olabilir. Ulusal Obezite Veritabanı’nın sizlerin katkılarıyla oluşturulmasının hem bu idealin gerçekleştirilmesi hem de hastalarımıza sunduğumuz hizmetlerin geliştirilmesi yolunda çok önemli ve değerli bir adım olduğuna olan inancımız tamdır.

Ulusal Obezite Veritabanı projesi, IFSO’nun (International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders) Küresel Veritabanı projesiyle tam bir entegrasyon içinde olacaktır, bu veritabanında kaydedilecek olan bilgiler IFSO’nun Küresel Veritabanı içerisinde Türkiye verileri olarak yer alacaktır.

Veritabanımızı nitelikli verilerle zenginleştirmek üzere sizleri veri girişine davet ediyoruz.  Veri girişinin nasıl yapılacağı ile ilgili bir kılavuzu “Kütüphane “ bölümünde bulabilirsiniz. Veri girişi ile ilgili öneri ve eleştirilerinizi “İletişim” bölümündeki formu doldurarak bizlere bildirebilirsiniz.

Sunacağınız değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

Kayıt

Logolar